Jak wygląda wypełnianie zmarszczek na czole?

Gładka, idealna skóra to marzenie wielu pań. Pielęgnacji skóry poświęcamy wiele czasu. W dzisiejszych czasach nie jest to problem – drogeryjne półki uginają się pod ciężarem kosmetyków mających walczyć ze zmarszczkami. Aplikacja kosmetyków (np. kremu przeciwzmarszczkowego Richevon), gimnastyka twarzy, masaż twarzy, zdrowy tryb życia… O gładkość cery dbać możemy codziennie, na wiele sposobów. Jednakże nawet na najbardziej zadbanej twarzy, prędzej czy później pojawią się zmarszczki. Żaden kosmetyk nie jest w stanie w zupełności pozbyć się zmarszczek. Wtedy z pomocą przychodzą zabiegi z repertuaru medycyny estetycznej.

Wypełnianie zmarszczek na czole kwasem hialuronowym

Skuteczną i popularną metodą jest wypełnianie zmarszczek na czole preparatami na bazie kwasu hialuronowego. To substancja, która wraz z kolagenem, występuje naturalnie w skórze i stanowi o jej młodym, jędrnym wyglądzie. Niestety, wraz z upływem czasu, substancji tych w skórze jest coraz mniej. Kwas hialuronowy ma duże znaczenie dla produkcji kolagenu, redukuje powstawanie wolnych rodników. Ponadto ma właściwości higroskopijne, przez co doskonale dba o nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy w kosmetyce wykorzystuje się na wiele sposobów. Świetnie sprawdza się także jako wypełniacz. To wyjątkowo skuteczna metoda, polecana szczególnie w przypadku głębokich, utrwalonych bruzd.

Zazwyczaj wykonuje się jeden zabieg. Czasem jednak po 3 – 4 tygodniach lekarz decyduje się na kolejne wypełnienie. Dzieje się tak w przypadku wyjątkowo głębokich zmarszczek. Panie przed 50. w większości są zadowolone z efektów już po pierwszej sesji. Sam zabieg trwa poniżej godziny. Podczas wizyty lekarz wprowadza kwas hialuronowy przy pomocy cieniutkiej kaniuli. Nakłucia wykonuje się w kilku punktach, wzdłuż linii zmarszczki lub też w dwóch punktach, na obu końcach bruzdy. Na koniec lekarz rozmasowuje preparat tak, aby rozłożył się równomiernie.

Choć pierwsze rezultaty widoczne są niemalże natychmiast, to na te ostateczne trzeba poczekać kilka tygodni. Kwas hialuronowy zwiększa swą objętość i stopniowo coraz bardziej wypełnia zmarszczki. Skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i nawilżona, co jest spowodowane budową włókien kolagenowych oraz higroskopijnymi właściwościami kwasu hialuronowego. Efekt utrzymuje się przez około pół roku. Po tym czasie można powtórzyć zabieg, nazywany zabiegiem podtrzymującym. Aplikuje się wtedy mniej kwasu, gdyż nadal widoczny jest efekt odbudowy struktury skóry, dzięki nabudowaniu włókien kolagenowych.

Sprawdź, co wybrać botoks czy kwas hialuronowy?

Nowoczesną metodą jest wypełnianie zmarszczek preparatem Radiesse. To środek na bazie hydroksyapatytu wapnia, który znacznie poprawia gęstość skóry. Nośnikiem substancji jest żel, przez co efekty obserwujemy natychmiastowo. Lekarz, za pomocą igły, wprowadza substancję podskórnie. Sam zabieg trwa około 20 minut. Po około 4 miesiącach żel zostaje wchłonięty, ale na jego miejscu pojawia się kolagen, nabudowany wokół hydroksyapatytu wapnia. Zmarszczki są wypełnione, a cera staje się elastyczna i nawilżona.

To zabieg, który doskonale sprawdzi się w przypadku głębokich zmarszczek okolic czoła. Efekty utrzymują się ponad rok, ale 3 – 4 tygodnie po pierwszym zabiegu należy wybrać się na konsultację lekarską, aby przekonać się, czy nie jest konieczne powtórzenie zabiegu.

Istnieje kilka technik wypełniania zmarszczek na czole. Wszystkie opierają się jednak na podobnej zasadzie. Zabiegi są bezbolesne i trwają mniej niż godzina, a efekty widoczne są dosyć szybko. Kurację należy dobierać indywidualnie, po konsultacji ze specjalistą, który najlepiej dobierze program leczenia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *