Domowe sposoby, Zmarszczki

Krem na zmarszczki mimiczne 25+

Zmarszczki mimiczne są charakterystycznym tworem na naszej twarzy. Nie świadczą o procesach starzenia się skóry, a wynikają z tego jak dużo się uśmiechamy i jak intensywnie okazujemy niewerbalnie inne emocje. Sprawia to, że mogą pojawić się już bardzo wcześnie bo nawet około 20 roku życia. Jednak odpowiednie postępowanie prewencyjne wdrożone właściwie wcześnie może znacząco ten proces opóźnić lub zapobiec ich rozwojowi.

Zmarszczki u 25-latki

Jeśli w wieku 25 lat zauważasz na swojej twarzy zmarszczki konieczne jest określenie ich rodzaju –  mimiczne czy statyczne. Jeśli uzyskamy pewność, że naszym kłopotem są te wynikające z bogatej ekspresji należy rozpocząć z nimi walkę. Oczywiście statycznych również nie polecam zostawiać samych sobie, ale dziś skupiamy się na mimicznych. Jeśli masz 25 lat i na Twojej skórze nadal nie odmalowały się linie związane z ruchami Twojej twarzy, warto włączyć działania profilaktyczne, które pozwolą Ci na dłużej zachować idealny wygląd.

Krem na zmarszczki mimiczne 25+

Kosmetyki jakie stosujemy na co dzień zwykle dobieramy w oparciu o bieżące problemy i potrzeby naszej skóry. Spróbuj spojrzeć na siebie bardziej holistycznie  i określić co może zmienić się na Twojej twarzy za rok, dwa lub pięć. Dostrzeżesz wówczas zmarszczki, którym wcześniej mogłaś skutecznie zapobiegać. Więc, znajdź dobry krem przeciwzmarszczkowy pod oczy dla kobiet w Twoim wieku, którego składniki będą pozytywnie wpływać na skórę ale jednocześnie będzie chronił przed rozwojem zmarszczek.

Krem na zmarszczki mimiczne 25+ może zawierać w sobie kwas hialuronowy, który w skuteczny sposób wpłynie na nawilżenie i jędrność skóry. Warto również zwrócić uwagę na występowanie witamin, minerałów i substancji antyoksydacyjnych, które niszczą wolne rodniki, mające destrukcyjny wpływ na skórę. Najlepszy będzie krem, który nie podrażni skóry, a ujędrni ją z pomocą naturalnych składników (przykładem może być serum Richevon).

Młoda kobieta i dobry krem przeciwzmarszczkowy pod oczy

Z pewnością myślisz sobie, że jesteś jeszcze młodą osobą i zmarszczki to nie Twój kłopot, a kosmetyki z linii im zapobiegającej na Twojej łazienkowej półce będą wyglądać po prostu śmiesznie. Ok. Załóżmy, że odwiedzi Cię koleżanka i rozbawi ją fakt używania przez Ciebie takiego kremu, jednak za około 5 lat Twoja skóra nadal pozostanie piękna, gładka i młoda, a u niej zaczną pojawiać się trudne do usunięcia zmarszczki. Wówczas to Ty będziesz wyglądać młodziej. Można więc z pełną satysfakcją stwierdzić, że stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych w młodym wieku w formie profilaktyki zmian na twarzy jest wskazane, skuteczne i jak najbardziej uzasadnione.

Na co uważać dobierając krem przeciwzmarszczkowy?

Zdarza się, że niektóre panie oczekując jeszcze bardziej spektakularnych efektów decydują się na zakup i wykorzystywanie preparatów dla innej grupy wiekowej niż ta, w której się znajdują. Z pewnością dziewczyna 25-letnia nie powinna stosować kosmetyków 50+, gdyż potrzeby skóry osób w tak rozbieżnym wieku są odmienne. Takie postępowanie może więc sprawić, że bardziej sobie zaszkodzimy niż pomożemy w chwili obecnej. A dodatkowo będziemy mieć problem z wyborem kosmetyku, gdy już dobrniemy do tych 50 lat.

Bibliografia

1. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
2. Ascher B., Injection treatments in cosmetic surgery, 1995
3. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*