Lwia zmarszczka – ćwiczenia

Tak zwana lwia zmarszczka to jeden z najczęstszych i najbardziej dokuczliwych problemów estetycznych, jakie dotykają kobiety po trzydziestym roku życia (chociaż czasami zmarszczki tego rodzaju pojawiają się również u kobiet młodszych, nawet dwudziestopięcioletnich).

Według stereotypowego mniemania, lwie zmarszczki to kłopoty z cerą, czyli powierzchnią skóry naszej twarzy. Jednak jest to jedynie część prawdy. W rzeczywistości, mechanizm powstawania lwiej zmarszczki jest nieco bardziej skomplikowany i zależy od kilku innych czynników, nie tylko od stanu, w jakim znajduje się nasza cera.

Jak powstają lwie zmarszczki?

Podstawową przyczyną powstawania lwich zmarszczek na twarzy wcale nie są procesy starzenia się skóry, chociaż one również odgrywają istotną rolę. Jednakże lwie zmarszczki wykształcają się przede wszystkim w rezultacie postępującej degradacji mięśni twarzy, w tym przede wszystkim mięśnia podnoszącego brwi oraz mięśnia kurczącego brwi. Oczywiście, degradacja tych mięśni jest procesem w pewnej mierze naturalnym, tj. postępującym wraz z wiekiem. Nie oznacza to jednak, że nie można mu skutecznie przeciwdziałać. Aby pokrótce zrozumieć, jak dochodzi do pojawienia się lwich zmarszczek na naszej twarzy, należy uświadomić sobie, że skóra twarzy stanowi jedynie powierzchnię. To, co dzieje się na tej powierzchni, zależy w dużej mierze od tego, co dzieje się wewnątrz naszego organizmu(stąd do czynników sprzyjających powstawaniu zmarszczek zalicza się na przykład palenie papierosów), ale również to, co dzieje się bezpośrednio pod tą powierzchnią, czyli właśnie na poziomie mięśni twarzy. Kiedy owe mięśnie tracą swoją naturalną giętkość i sprężystość, skóra przestaje się prawidłowo kurczyć oraz rozkurczać, staje się wiotka, aż w końcu pojawiają się zmarszczki. Jak wiadomo, najczęściej wykorzystywanymi środkami zapobiegawczymi jeżeli chodzi o tzw. lwią zmarszczkę są kosmetyki oraz określone zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Warto jednak uświadomić sobie, że aby skóra naszej twarzy naprawdę znajdowała się w dobrej kondycji, musimy zadbać nie tylko o cerę, ale także o mięśnie twarzy. Służą temu odpowiednie ćwiczenia, które określa się mianem facefitnnessu.

Lwia zmarszczka – ćwiczenia

Za pomocą takich metod, jak lwia zmarszczka ćwiczenia, można zarówno zapobiegać pojawianiu się zmarszczek, jak i redukować zmarszczki już istniejące. Wbrew pozorom, ćwiczenia za pomocą których możemy uzyskać takie efekty wcale nie są skomplikowane a do ich wykonywania nie potrzebujemy ani specjalistycznej wiedzy lub nadzoru kogoś, kto takową wiedzę posiada, ani żadnych specjalnych środków. Jedyne, czego będziemy potrzebować, to krem lub balsam nawilżający, który nada odpowiedniego poślizgu naszym palcom. Jeśli naszym celem jest redukcja już istniejącej lwie zmarszczki i chciałybyśmy zobaczyć efekty możliwie jak najprędzej, zamiast zwykłego kremu nawilżającego możemy posłużyć się preparatem zawierającym botoks powierzchniowy.

Ćwiczenie numer 1
W tym ćwiczeniu przykładamy palce wskazujące do obu stron nosa na wysokości brwi. Następnie, cały czas delikatnie ale jednocześnie zdecydowanie dociskając palce, staramy się zmarszczyć brwi. Wykonujemy 10 do 15 powtórzeń tego ćwiczenia.

Ćwiczenie numer 2
W drugim ćwiczeniu, tak samo jak pierwszym, przykładamy palce wskazujące obu dłoni po obu stronach nosach na wysokości brwi. Następnie, płynnym ruchem, przesuwamy palcami wzdłuż linii brwi (palec każdej dłoni wędruje w przeciwną stronę). W tym ćwiczeniu ważne jest, aby ruch był płynny: nie szarpiemy skóry, tylko płynnie przesuwamy po niej palcami. Wykonujemy 5 do 10 powtórzeń tego ćwiczenia.

Ćwiczenie numer 3
W tym ćwiczeniu, nie będziemy używać palców, jak w poprzednich dwóch technikach, lecz wnętrza dłoni: przykładamy dłoń do czoła, tak aby jej dolna część znajdowała się pomiędzy naszymi brwiami. Następnie delikatnie ale jednocześnie zdecydowanie dociskami dłoń do czoła. Ważne jest, aby w trakcie wykonywania tej techniki nie odrywać dłoni od powierzchni czoła: musi ona do niego cały czas przylegać. Wykonujemy 5 powtórzeń tego ćwiczenia.

Wszystkie z wymienionych ćwiczeń możemy wykonywać codziennie, najlepiej przed snem. Każdorazowo należy pamiętać o użyciu preparatu nawilżającego (np. Richevon).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *