Zabiegi, Zmarszczki

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialurownowym – jak wygląda zabieg?

Zmarszczki są elementem naturalnie pojawiającym się na skutek starzenia się skóry. Każda kobieta marzy o zachowaniu młodego wyglądu tak długo jak tylko to możliwe. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi medycyna estetyczna, dając nam możliwość wypełnienia zmarszczek z zastosowaniem kwasu hialuronowego.

Co to jest kwas hialuronowy?

Stanowi on substancję, która w całkowicie naturalny sposób występuje w skórze. Jej podstawową funkcją jest wiązanie cząsteczek wody i jej magazynowanie. Stanowi więc niezwykle istotny czynnik wpływający na jej nawilżenie i ogólną kondycję. Zobacz, jak działa na organizm.

Wypełnienie zmarszczek wokół ust – jak wygląda zabieg?

Z zastosowaniem kwasu hialuronowego wykonuje się najpowszechniej ostrzykiwania w obrębie skóry twarzy. Pacjentka po wcześniejszej kwalifikacji do procedury, musi zgłosić się do gabinetu co najmniej na godzinę przed jego rozpoczęciem. Wynika to z konieczności naniesienia odpowiednio wcześniej na lokalizacje wybrane to zastosowania metody specjalnego kremu, w którym znajdują się składniki o działaniu znieczulającym.

Gdy po upływie godziny preparat zacznie działać specjalista przystępuje do wykonania ostrzykiwań z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Dokonywane są one bardzo cienkimi igłami, a maść sprawia iż są całkowicie bezbolesne. Poprawnie przeprowadzony zabieg w specjalistycznym gabinecie pochłania czas około pół godziny.

Działanie kwasu hialuronowego

Dzięki swojej funkcji wiązania i magazynowania wody kwas hialuronowy sprawia, że skóra jest odżywiona, napięta, jędrna i nawilżona czyli wygląda młodo. Niestety w miarę upływu lat jego ilość w naszej skórze ulega zmniejszeniu, czego konsekwencją jest pojawienie się zmarszczek.

Technologicznie otrzymywany kwas hialuronowy jest identyczny, z tym naturalnie występującym w skórze. W wyniku wykonania zastrzyków i wprowadzenia go w miejsca zmarszczek powoduje związanie wody i natychmiastowe wypełnienie i ujędrnienie okolicy zabiegowej.

Działanie kwasu hialuronowego można więc nazwać odmładzającym, ale również odżywczym i ujędrniającym.

Skutki zabiegu

Rezultaty przeprowadzenia zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego widoczne są natychmiastowo. Już wychodząc z gabinetu medycyny estetycznej jesteśmy widocznie odmłodzone. Jednak przed okres 2-3 dni lub w przypadku ostrzykiwania ust do tygodnia mogą występować obrzęki, bolesność miejsc po wkłuciach czy zaczerwienienie.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym przeciwwskazania

Kwestia przeciwwskazań do zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym jest silnie ograniczona. Jest to składnik naturalnie występujący w naszych organizmach, dzięki czemu nie powoduje alergii czy powikłań. Pośród czynników dyskwalifikujących do jego przeprowadzenia wymienia się:

 • okres ciąży,
 • okres laktacji,
 • występująca u pacjenta tendencja do powstawania bliznowców,
 • osobnicza nadwrażliwość skóry na kwas hialuronowy,
 • osoby chorujące na schorzenia mające podłoże autoimmunologiczne,
 • stan zapalne skóry – opryszczka czy trądzik,
 • choroba nowotworowa,
 • niewyrównana cukrzyca.

Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego wykorzystuje się najpowszechniej:

 • w celu usunięcia zmarszczek lokalizujących się w okolicy oczu,
 • w celu modelowania konturu twarzy,
 • w celu wypełnienia zmarszczek powstających pomiędzy brwiami,
 • w celu modelowania zapadniętych kącików ust,
 • w celu usuwania bruzd nosowo-wargowych.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego nie daje trwałych efektów. Dla ich zachowania konieczne jest jego regularne powtarzanie. Częstotliwość uzależniona jest od dokładnej lokalizacji ostrzykiwania jak również od rodzaju substancji jaką zastosowano. Stopniowa degradacja wstrzykniętego kwasu hialuronowego następuje po upływie 6-12 miesięcy i właśnie po upływie tego czasu konieczne może być jego powtórzenie.

Oczywiście po zabiegu pamiętajmy o odpowiednim nawilżeniu skóry (np. kremem Richevon).

Ile kosztuje wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Z pewnością  wielu osobom nasuwa się właśnie pytanie ile kosztuje wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Otóż w renomowanym gabinecie zostawimy od kilkuset do nawet 2500 zł. Jednak nie jest to z pewnością wysoka cena za młodość i piękną skórę. Warto wybrać dobrego specjalistę i zapłacić odrobinę więcej aby mieć pewność skuteczności.

Bibliografia

1. Talib N., Młoda bez skalpela, 2016
2. Pavicic T., Gauglitz G.G., Lersch P., Schwach-Abdellaoui K., Malle B., Korting H.C., Farwick M., Efficacy of cream-based novel formulations of hyaluronic acid of different molecular weights in anti-wrinkle treatment, 2011
 • Katarzyna 6 czerwca 2018 o 12:10

  W czasie ciąży chciałam mocno iść na zabieg kwasem, ale nie mogłam, wiadomo.
  Kupiłam sobie richevon. I wiecie co? teraz już nie muszę iść do żadnego salony, twarz mi się rozjaśniła i napięła.

  Odpowiedz
 • Roxi 10 czerwca 2018 o 17:11

  W sumie te 1200 zł na rok to nie jest tak dużo – można to spokojnie odłożyć.

  Odpowiedz
 • Dorota 12 czerwca 2018 o 19:12

  Skoro zabieg nie boli i w ogóle to czemu nie?
  Można spróbować.
  Tylko lepiej zapłacić ciutkę więcej i iść do gabinetu niż to robić w przypadkowym miejscu..

  Odpowiedz
 • justyna 18 czerwca 2018 o 07:13

  Opuchlizna zostaję pare dni…. Ale poza tym efekt swietny więc się o tym zapomina………:-)

  Odpowiedz
 • Emila 23 czerwca 2018 o 09:13

  A gdzie kupię ten richevon? pewnie tylko w aptece?

  Odpowiedz
 • Lauurka 29 czerwca 2018 o 12:14

  Naprawdę dziewczyny, pół godziny a jaki efekt!!! Nic żaden krem ani żadne maski wam tak nie zadziałają na lwią zmarszczkę i takie poziome głębokie bruzdy jak kwas!! Polecam wszystkim!!

  Odpowiedz
 • Kamila 6 lipca 2018 o 20:16

  Coś mnie tknęło i poszłam najpierw do mojej kosmetolog zanim się zdecydowałam na kwas hialuronowy. Powiedziała że nie ma potrzeby i zaproponowała mi serię zabiegów laserowych i mezoterapię. Poleciła richevon do codziennego stosowania. Teraz sobie nie wyobrażam życia bez wizyt w salonie i bez pielęgnacji.
  Zanim coś zrobicie to zapytajcie. Często jesteśmy bardzo krytyczne wobec siebie a przecież wszystkie jesteśmy piękne !

  Odpowiedz
 • Cedeka 13 lipca 2018 o 17:01

  Dziękuję za pełen opis tego zabiegu, miałam spore wątpliwości, a teraz przekonałam się, że warto.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*